5 czerwca 2021

Ogrody Geyera

Ogrody Geyera to projekt rewitalizacji kompleksu urbanistycznego zlokalizowanego w centrum Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej. Historyczne obiekty pofabryczne Ludwika Geyera staną się wkrótce tętniącym życiem centrum, które będzie łączyć w sobie przestrzenie mieszkalne ze strefami kultury, gastronomii i biznesu. A wśród tych wszystkich funkcji, znajdzie się i nasza kawiarnia.

Ogrody Geyera, źródło ilustracji: https://www.whitemad.pl

W przeszłości „Biała fabryka” oraz tereny obecnie rewitalizowanych obiektów należały do łódzkiego „króla” przemysłu włókienniczego i XIX-wiecznego fabrykanta.

Historia pierwotnego właściciela tych terenów jest długa i niewątpliwie zaciekawi niejedną osobę interesującą się pofabrycznym charakterem miasta Łódź.

Ludwik Geyer był jednym z pierwszych  fabrykantów na ziemiach polskich, który sprowadził i  uruchomił włókienniczą maszynę parową.

Ogrody Geyera, źródło ilustracji: https://www.whitemad.pl

To właśnie w tej jakże historycznej części naszego miasta zlokalizowana będzie nasza kawiarnia, w jednym z 19 rewitalizowanych obiektów. Obecnie budynki są własnością odzieżowej firmy Monnari i są przykładem na to, w jaki sposób można zadbać i tchnąć życie w to historyczne, piękne oraz pełne klimatu miejsce.

Już niedługo staną się także miejscem, w którym łodzianie z przyjemnością odpoczną, zjedzą i wypiją coś dobrego.

Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli się z Wami spotkać w loftowym klimacie naszej kawiarni. I poczujecie w niej poza unoszącym się zapachem kawy, ciepłą i pełną optymizmu atmosferę.

Odwiedź nas

ŁÓDŹ, OGRODY GEYERA
UL. Piotrkowska 295A
Copyright © 2021 OBIECANA
Realizacja: Elevation Group
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram